Blog

  • Družite se sa nama i na društvenim mrežama!

Da li moje dete treba da nosi naočare?

Date: мај 7, 2013 Author: vlada Categories: Blog

Detetu za plivanje, a pogotovo tokom časova bebi plivanja, naočare nisu neophodne! Međutim, one mogu da pomognu ako deca imaju bol u početku tokom časa ili osetljive oči.

Časovi sa naočarima su dozvoljeni, jedino je važno da deca ne postanu zavisna od njih. To znači da treba pribeći lukavstvu, ostavljajući naočare kod kuće svake druge nedelje ili svaki drugi čas, što nam samo omogućava, odnosno deci, da nose naočare tokom polvine časova obuke.

Zapamtite deca treba da nauče da plivaju bez naočara iz bezbednosnih razloga. Ako deca imaju časove samo i  isključivo kada plivaju sa naočarima, one će dobiti strašan strah ako upadnu u bazen bez ove pomoći.

Dete treba da bude zavisno, kao i svi, isključivo samo od sebe i svog znanja i “vaspitanja“ u vodi! Upravo na tome i insistira i vrši svoju obuku naš klub.

Vaš,

Baby Swim Club – PK „BEBA“

info@babyswimclub.com