Blog

  • Družite se sa nama i na društvenim mrežama!

Neverovatni benefiti od bebi plivanja!

Date: септембар 16, 2013 Author: vlada Categories: Blog

Bebi plivanje je jedno neverovatno iskustvo koje možete da podelite sa Vašom bebom! Bebe imaju stvarnu bliskost sa vodom. One provode devet meseci u utrobi i mnoge trudnice čak biraju porođaje u vodenoj sredini kao najprirodniji uvod svog novorođenog deteta na ovaj svet. Voda mora biti prirodno topla, u zaštićenim uslovima za vreme porođaja i pruža prirodnu tranziciju bebe iz utrobe u „spoljni svet“. Povrh svih pravila i opreznosti, bebe mogu krenuti sa časovima od rođenja, bez obzira da li su završile svoje obavezne inekcije, jer one veoma mlade zaista vole slobodu, masažu i lagane vežbe koje voda nudi. Koristi za oba roditelja i bebu tokom bebi plivanja zajedno su ogromne: Puno kontakta očima, dosta dodira kožom – to je divan način da se vežete uz bebu, pomažu Vama i Vašoj bebi da se zajedno osećate opušteni i sigurni u vodi, čini bebi plivanje kao divnu zabavu i stimuliše socijalne aktivnosti (i za Vas i za Vašu bebu!).  Čak i roditelji koji ne mogu i ne znaju da plivaju mogu da uživaju uz opuštanje u vodi sa svojom bebom.

Nakon osnovnih postoje i dodatne aktivnosti za Vaše bebe koje su se potpuno opustile i zavolele vodu, posebno ako vam se pridruže u toj zabavi i poznata lica i  drugari, stvara se progresivna atmosfera i napredna grupa za učenje koja pruža mnogo neverovatnih benefita:

  • To je jedini put kada Vaša beba može da bude potpuno nezavisna (kada doživljava prva blaga ronjenja). Samo u vodi, ona može po prvi put da se kreće slobodno
  • Razvija kretnje i akcije koje inače ne bi mogla u prvoj godini života
  • „Bebi plivanje“ pruža mogućnost da se razviju ključne više funkcije mozga, deo za  razvoj mišića i koordinaciju pokreta,  mnogo ranije nego što bi inače bili u stanju da razviju, na potpuno prirodan, lak i nežan način
  • Vašoj bebi bazen pruža kompletan optimalan fizički rad, kompletno jačanje bebe, posebno srca, pluća i disajnih organa, što opet pomaže razvoj bebinog mozga
  • Redovni časovi bebi plivanja poboljšavaju bebin apetit  i zdrav san
  • Bebi plivanje je obrazac da kroz druženje i učenje odgovori na ključna pitanja, (u roku od samo nekoliko meseci) mogu učiniti Vašu bebu mentalno oštrijom, povećanje nivoa svesti i razumevanja, kao i poboljšanje međusobne komunikacije
  • Podsticaj i navika da dete redovno vežba tako mlado je i izuzetno zdravo, jer se na taj način uvodi rutina koja sprečava letargiju u detinjstvu.

O svemu ovome mi u našem klubu vodimo računa i čekamo Vas!!!

Srdačno Vaš,

Baby Swim Club